nişan fotoğrafçısı

Nişan Çekimleri

Eski Bir Gelenek : Nişan 

Evliliğin kutlaması nişanlar. Bu geleneğe göre nişanlanan çiftlerin aileleri evliliğin kutlanması için birbirlerine hediyeler alırlar. Bu hediyeler nişan bohçası adı altında bir araya getirilir. Gelinin bir nişan sandığı olur. Özellikle anneler senelerce bu bohçalara düğüne yaraşır hediyelikler koyabilmek için emek harcarlar. Bazı kültürlerde aynı zamanda gelinin-damadın ailesine de hediyeler hazırlanmaktadır. İşte nişan zamanı bu sandıkların açılması ve sergilenmesi zamanıdır. Bu günün öncesinde uzun ve zahmetli bir alışveriş telaşı ve nişan fotoğraf çekimi için fotoğrafçı araştırması sürece eşlik eder. Yine gelinin ve damadın kendilerine şık birer kıyafet seçtiği bu törende aileler bir araya gelir.

Bu tören sırasında çiftler bir aile büyüğü ile birlikte yüzüklerini takarlar. Yüzükler genelde nişan için seçilmiş özel bir tepsiyle birlikte çiftlerin önüne gelir. Kırmızı kurdele ile bağlı olan yüzükleri konuşmasını yaptıktan sonra aile büyüğü keser. Böylece çiftler ailesinin önünde verdiği sözü yinelemiş olur.

Nişan için genelde taraflardan birinin evi seçilir ve sade bir tören yapılır. İsteğe bağlı olarak dostların veya akrabaların da davet edildiği bir nişan töreninde, bir dış mekan kiralamak da tercihler arasındadır. Dış mekan özellikle  yaz aylarında ferah ve eğlenceli bir ortam isteyen çiftler ve ailelerin tercihidir.

Nişan Fotoğraf Çekimi

Özenle hazırlanmış bu tören için olmazsa olmazlardan biri de anılarımızı fotoğraflayacak bir fotoğrafçıdır tabi ki. Aileler için de oldukça önemli olan bu fotoğraflar sevincimizi tanıdığımız insanlarla paylaşmanın en güzel yolu. Orada bulunamayan eş-dostumuzun sosyal medyadan bize eşlik edeceğini de düşünürsek, en neşeli hallerimize şahit olmaları için bu güzel anıları onlarla da paylaşmak isteriz.  

Diğer Etkinlik Hizmetlerimiz ;

  • Söz Fotoğrafçılığı
  • Nikah Fotoğrafçılığı
  • Kına Fotoğrafçılığı
  • Düğün Fotoğrafçılığı
  • Doğum günü Fotoğrafçılığı

Diğer Hizmetler

Rezervasyon ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin